Mindegy, hogy évközben mennyit küzdenek egymással, ha eljön a rakhi ideje, valami mégis egymáshoz vonzza a testvéreket. A Raksha bandhan ünnep lényege egyszerű: a lányok/asszonyok - kortól függetlenül - karkötőt (rakhit) kötnek fiútestvéreik csuklójára. Cserébe a fiú/férfi ajándékot ad lánytestvéreinek. A karkötő természetesen egy szimbólum, az összetartozás jele. Maga a találkozás a testvérrel és a fizikai cselekvés, azaz a karkötő felkötése pedig kifejezi és erősíti az összetartozás, kötődés érzését.
Az egykék sem maradnak ki mindenből (bár mi még nem találkoztunk olyan indiaival akinek nincs testvére). Ha ugyanis valakinek nincs vérszerinti testvére, az adhat / elfogadhat jó baráttól vagy ismerőstől is rakhit. Ha valaki ilyet ad vagy elfogad, azzal egyértelműen kinyilvánítja, hogy a másikat testvérének tekinti. Ez azzal is jár, hogy más érzelmi viszonyról szó sem lehet. Sok lány egy rakhival adja tudtára a fiúnak, akivel flörtöl, hogy többről szó sem lehet. Ezért azok a fiúk, akik az adott lánytól többet szeretnének, ezen napon kerülik, mint a tüzet, nehogy egy óvatlan pillanatban a becserkészni kívánt lány egy rakhit kössön a kezükre.
Mivel a gyerekeink az iskolában kaptak rakhit, itthon Peti csuklójára is került a testvéri szeretetnek eme jele. A viszont-ajándék pedig igazán nagyon értékes volt: a lányok 1-1 zacskó, még Magyarországon vett és itt felbecsülhetetlen értéknek számító francia drazsét kaptak cserébe. Ezt nagy egyetértésben és szeretetben azonnal fel is falták hárman együtt.
2010.09.13. 20:10
1 komment
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
LErika 2010.09.14. 23:21:54